Nowa baza

  Dzisiaj trochę informacji organizacyjnych; wprawdzie do zawodów jeszcze prawie miesiąc - ale trudno, jako stachanowcy musimy się nieustająco wykazywać. Zatem - najpierw dwa słowa o bazie zawodów, gdzie będzie się mieściło także biuro imprezy. W tym roku nastąpiła zmiana, jesli chodzi o jego lokalizację; przenosimy się w okolice Politechniki Śląskiej, konkretnie zaś - na lodowisko "Tafla". Obiekt jest zresztą obecnie administrowany przez Politechnikę i prezentuje się znakomicie. Wprawdzie lodu już o tej porze nie ma (co zapewne zmartwi osoby, które planują nocleg w bazie przed startem w Gliwicach) - ale i tak powinno być sympatycznie. Swoją drogą, kiedy po raz pierwszy jeździłem tam na łyżwach - a było to rok 1978 czy 1979 (tak, był taki rok kiedyś, niektórzy nawet pamiętają te czasy; to zaraz potem, jak wyginęły mamuty) - lodowisko wyglądało ciut inaczej. Zmiany, zmiany.

(wchodzić tędy)

  No i skoro o zmianach mowa, to nie trzeba chyba dodawać, że trasy też w tym roku będą przebiegały nieco inaczej. Szczegóły obejrzycie sobie jednak dopiero w dniu zawodów. Teraz możemy jednak zapewnić, że dzięki starannemu przygotowaniu wszystkiego przez Urząd Miejski (po raz kolejny - i nie ostatni, na pewno, dziękujemy Miastu Gliwice za organizowanie imprezy) atrakcji nie zabraknie. Wedle pobieżnych obliczeń, samych zadań specjalnych na obu trasach (czyli rajdowej i rodzinnej) powinno być około dziesięciu. Na każdej z nich, oczywiście. 

  Zachęcamy więc do zgłaszania się na Rajd Miejski (Trasa Rodzinna, jak wiadomo, od dawna z kompletem zgłoszeń - gdyby się coś miało zmienić, damy znać) - i zapraszamy do Glwiic!