Lecimy? No pewnie!

    Już tylko niespełna miesiąc pozostał do zawodów w Gliwicach. Obiecywaliśmy nowe informacje - no, to wywiązujemy się z obietnicy. Tym razem będzie troszkę o zawodach, o terminach i zmianach na liście.

  Zaczynamy od wątku ostatniego - czyli od zmian. Zmieniła się nieco lista startowa Trasy Rodzinnej; jedna z (niedoszłych) uczestniczek uznała, że nie będzie w stanie ścigać się w maju (co jest zrozumiałe o tyle, że niedługo potem ten team rodzinny powiększy się o kolejnego zawodnika - gratulujemy !!!), w związku z czym na zwolnione miejsce wskoczył pierwszy z teamów z listy rezerwowej. W razie, gdyby co - to w tej rezerwie są jeszcze zawodnicy, więc proszę dawać znać, gdyby się komuś miało nie udać wystartować. Niekoniecznie z powodu takiego, jak przytoczony powyżej.

  Po drugie - właśnie upłynął pierwszy termin uiszczania wpisowego. Od teraz obowiązuje taryfa druga; nie jest to zmiana duża, ale i tak cieszy (organizatorów zwłaszcza). Ale proszę się nie martwić - to będzie dobra inwestycja! O czym już poniżej...

  Rekonesans tras w Gliwicach przebiegł pomyślnie. Swoją drogą - dziewiąty raz te zawody się odbędą, a miasto za każdym razem się zmienia... My też troszkę postanowiliśmy pozmieniać. Na trasie Rajdu Miejskiego nieco inaczej będą wyglądać kajaki, pojawi się nowy rodzaj zadania nawigacyjnego, nowo zmapowany teren w mieście... Nie zabraknie za to, ulubionych przez wszystkich, wizyt u służb mundurowych. Ech, doczekać się nie możemy! Tak przy okazji - lista startowa systematycznie się powiększa o dobija - powoli, acz nieubłaganie - do liczby stu zgłoszonych ekip. Odwołujemy się do pamięci komórkowej młodszych i sentymentów utajonych starszych zawodników; niech w czynie pierwszomajowym wykonane zostanie nie 100, a 120% (czyli zgłoszeń zespołów)!

 A co na Trasie Rodzinnej? Poza zmianami na liście, na pewno furorę zrobią rebusy połączone z warsztatami balonowymi. Miłośnicy awiacji też chyba nie będą zawiedzeni... Oczywiście, obmyślamy podłe wyszukane zadania specjalne dla obydwu tras. I idzie nam nie najgorzej... Kolejne informacje - wkrótce!

A proto awiacji - takie cudo z okolic lotniska. Teraz pewnie już zakwitło, jak...

... nie przymierzając, forsycje przed Urzędem Miejskim. 

A tu kwiatków ciut mniej - ale też kwitnąco wygląda... 

  Przypominamy - to już niespełna miesiąc. Kto się nie zgłosił jeszcze, ten... niech się pospieszy, nie?